Študentské pôžičky ŠPF

Študentské pôžičky ŠPF

Je pravdou, že v dnešnej dobe je štúdium na vysokej škole veľmi nákladné a nie pre každého veľmi dostupné. Podľa prieskumov, mnoho múdrych a inteligentných mladých ľudí sa nerozhodne pre štúdium na vysokej škole hlavne z dôvodu nedostatku financií.

Študentský pôžičkový fond (ŠPF) je subjekt, ktorý pomáha študentom pri financovaní ich potrieb pre rozvoj ich štúdia. Nárok na požiadanie a získanie finančnej podpory pre svoje štúdium má každý vysokoškolský študent, ktorý študuje na jednej z našich vysokých škôl. Študentský pôžičkový fond taktiež pomáha našim študentom v zahraničí, ktorí tam študujú na jednej z vysokých škôl. Podmienkou však je, aby takýto študent nepoberal na zahraničnej vysokej škole inú finančnú pomoc, či štipendium a mal slovenské občianstvo.

Ďalším typom študenta, ktorý sa môže obrátiť na študentský pôžičkový fond, je zahraničný študent žijúci na našom území v pozícií zahraničného Slováka.

Žiadosť o vybavenie študentskej pôžičky zo Študentského pôžičkového fondu je možné podať na danej vysokej škole. Ak je študent v zahraničí, kde študuje, so žiadosťou o takúto pôžičku sa už neobracia na vysokú školu, ale priamo na Študentský pôžičkový fond. Najideálnejšie by bolo pri žiadosti o pôžičku dodržať termín uzávierky všetkých žiadostí. Ak však nastane zmena finančnej situácie počas roka, je možné podať žiadosť o využitie pôžičky z ŠPF aj počas neho. Študent by mal byť v určitom pracovnom zväzku, alebo mal by mať aspoň nejaký spôsob pravidelného prísunu peňazí.

Ak ale potrebujete menšiu sumu do 75 eur, ideálnym riešením je tzv. SMS pôžička od Ferratumu – stačí vyplniť formulár nižšie a do 2 dní máte peniaze v ruke. Po vyplnení formuláru Vám príde SMS s inštrukciami.

Podobné pôžičky

Skúsenosti a názory:
Názor na “Študentské pôžičky ŠPF

  1. janec peter

    dobrý den chcem sa opyta ako ziskat studensku pozicku urcenu so statneho fondu pre studentou.ake su podmienky a kde si podat ziadost

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.