Študentské pôžičky na podnikanie

Študentské pôžičky na podnikanie

Peniaze získané zo študentských pôžičiek môžu byť použité na rôzne účely. Áno, je pravda, že tento druh pôžičky je primárne určený na financovanie štúdia, avšak využitie peňazí nie je nikým kontrolované.

Na Slovensku poskytujú študentské pôžičky banky a Študentský pôžičkový fond. Z bánk je možné študentskú pôžičku získať napríklad v ČSOB alebo Slovenskej sporiteľni. Tieto pôžičky však sotva môžeme považovať za veľmi výhodné. Úročené sú takmer tak vysokými úrokmi, ako sú bežné spotrebné úvery. Študentské pôžičky od bánk sú viac-menej obyčajné spotrebné úvery.

Trochu iná situácia je pri študentských pôžičkách od Študentského pôžičkového fondu. Tento vládou založený fond poskytuje úvery za mimoriadne výhodných podmienok – s úrokom iba 3,5 percent. Takýto úver však nedostane každý.

Mnohí študenti počas štúdia aj podnikajú.  Vďaka študentským pôžičkám môžu získať lacný úver, ktorý môžu použiť na rozvoj svojho biznisu.

Zakladanie sro je hlavne pre študentov finančne pomerne náročná operácia. Vďaka študentskej pôžičke to však zvládne takmer každý. Odvážnejší študenti môžu zájsť aj o čosi ďalej.

Pokiaľ má študent záujem o daňovú optimalizáciu, tak potom založenie offshore spoločnosti je vítanou možnosťou, ako predísť vysokému zdaneniu.

Vo svete podnikania existuje množstvo veľmi zaujímavých služieb. Dnes už nikto nemusí prejsť náročným procesom zakladanie firmy. Predaj firiem sa deje aj na úrovne nových subjektov. Určitá spoločnosť založí firmy iba za účelom jej okamžitého predaja ľuďom, ktorí nemajú čas alebo záujem prechádzať celým procesom zakladania firmy.

Aj tu môžu študentskí podnikatelia využiť študentské pôžičky ako veľmi zaujímavú, a hlavne lacnú cestu financovania rozvoja firmy. Kde inde by začínajúci podnikateľ získal pôžičku s úrokom čosi vyšším ako tri percentá?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.