Aj študenti podnikajú

Aj študenti podnikajú

Študentské pôžičky slúžia na financovanie štúdia a výdavkom s nim spojených. Hoci za vzdelávanie sa na Slovensku neplatí, študent má so štúdiom spojené nemalé náklady. Bývanie na internátoch nezíska každý a prenájom izby v byte je finančne pomerne náročné.

Ideálnym riešením pre každého študenta, ktorý nechce pýtať peniaze od rodičov, je študentská pôžička. Investovanie do vzdelania je možno považovať za najrozumnejšie použité peniaze. Peniaze vložené do vzdelania sa rýchlo vrátia.

Študenti po skončení školy sa môžu zamestnať alebo sa môžu pustiť do podnikania. Podnikanie rozhodne nie je jednoduché, z dlhodobého hľadiska sa však oplatí pustiť cez mnohé prekážky, ktoré samostatná činnosť kladie.

Sídlo sro môže mať mladý človek v kanceláriách svojich rodičov. V tomto prípade je skutočne dôležitá podpora a rady rodičov. Alternatívou je prenájom sídla. Mladí ľudia musia riešiť aj takéto problémy na začiatku svojej podnikateľskej činnosti. Mladí ľudia väčšinou nevlastnia žiadne nehnuteľnosti, a preto musia problémy so sídlami spoločnosti riešiť alternatívne.

Predaj firiem je ďalšou možnosťou, ako sa dostať k firme. Takto môže človek kúpiť priamo hotovú spoločnosť, bez toho, aby trávil drahocenný čas na rôznych úradoch.

Mnohí študenti dokonca podnikajú už počas štúdia na vysokej škole. Dokonca je to pre nich aj výhodnejšie, keďže ako študenti platia menšie dane, ako bežní občania. Takto môžu využiť študentské pôžičky na financovania svojho biznisu. Tieto pôžičky síce nie sú na to určené, ale poskytovatelia týchto úverov nekontrolujú účel pôžičky. Takto môže študent získať cenovo výhodný úver s dlhou dobou splatnosti.

Najlepšie študentské úvery poskytuje študentský pôžičkový fond. Nárok na tento úver majú však iba študenti so sociálne slabších rodín, respektíve študenti s nadpriemernými študijnými výsledkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.